שיעור בסטיילינג: איך גברים נמוכים צריכים להתלבש?

להראות גברים נמוכים שנראים טוב

האם אי פעם ביקשת מהמוכר בחנות הבגדים שיעזור לך למצוא משהו שיתאים לך והוא הפנה אותך למחלקת הילדים למרות העובדה שחצית את קו השלושים? האם אי פעם גילית איזשהו מותג שמאוד התחברת אליו – הסגנון, הגזרות, ההדפסים והצבעים היו בדיוק אלו שרצית ללבוש כדי לשדר את המסר שלך – ניסית אותו במידה small וגם זה הרגיש גדול ולא פרופורציונלי? האם כל פריט לבוש שאתה רוכש מלווה ב"מס ערך חייט"? אם כל זה נשמע לך מוכר, אתה כנראה נמנה על האחוזון שקיבל קצת פחות סנטימטרים מהממוצע. אבל את כל זה אתה בטח יודע. מה שאולי אתה לא יודע זה שאתה לא חייב להראות כך. בגובה, מעורב לא מעט עניין של תפיסה ובכוחם של הבגדים שאתה לובש לשנות אותה.

את הגובה שלך אומנם לא ניתן לשנות, אבל בהחלט שווה לעבוד על כל שאר הפרמטרים החיצוניים. גברים שיש להם חוש סטייל מפותח, שלא מזניחים את עצמם, עושים ספורט באופן קבוע ומדיפים ריח אפטרשייב גברי נחשבים למושכים ולסקסיים. בנוגע לספורט, ספק אם תוכל לקבל ממני מידע שיביא תוצאות כלשהן, אך לגבי השאר, תן לי להעביר לך שיעור שיעזור לך לא רק להיראות גבוה יותר, אלא להראות פשוט טוב יותר (ובלי שום מילה על נעלי פלטפורמה):

כוחה של אשליה

אובייקט מסויים יכול להראות שונה לגמרי אם נשלב בו תוספות כאלה ואחרות שתפקידם לייצר אשלייה ולשחק עם המוח כך שתיווצר תפיסה חדשה לאובייקט.

כך למשל שני הקווים הבאים :

אורכם שווה לגמרי אבל כיוון החיצים שצורפו אליהם יוצרים אשלייה שאחד מהם ארוך יותר.

ערכו את המלתחה שלכם כך שכל מה שיהיה בה ישרת אתכם ויעזור לכם ליצור את אותה אשלייה של גוף ארוך יותר.
אז מהם העקרונות המנחים?

לבש את המידה המתאימה

חשוב מאוד שהבגדים יהיו במידה שלך ויתאימו לך באופן מושלם. לכן קרוב לוודאי שגם אם אימצת לעצמך מותג שרוב פרטי הלבוש שלו יפים בעניך, עדיין תצטרך התאמה מקצועית של חייט כמעט לכל מה שתרכוש. יקר – אבל זה באמת שווה את זה ואם אתה עדיין לא מכיר את השם של החייט / תופרת שלך – כדאי שתתחיל לשנן. לפעמים ההתאמה הזאת היא שעושה את כל ההבדל בין מראה בסדר למראה מושלם.

מונוכרומטיות

לבישת חולצה ומכנס בצבע זהה תמנע את השבירה באורך הגוף ותצור אשליה של מראה גבוה יותר. ניתן כמובן גם ללבוש את אותו הצבע בגוונים שונים למראה מעניין יותר שעדיין שומר על יתרונות המונוכרומטיות. לצבעים כהים, במיוחד לשחור, יש אפקט מרזה ומאריך, דאג שהם יהוו את החלק המרכזי במלתחה שלך.

חולצה בתוך המכנסיים
צילום: Massimo Dutti חולצה בתוך המכנסיים לאשליית רגליים ארוכות
אורך שרוולים נכון לגבר נמוך
צילום: Massimo Dutti הקפד על אורך שרוולים מדויק ללא עודפי בד

משקל הבד


העדף פריטים העשויים מבדים במשקל קל – בינוני. בדים כבדים יוצרים אשלייה של מראה כבד ונמוך יותר.

גזרה נכונה


בחר למלתחה שלך גזרות צרות (slim) הקרובות לקו הגוף. הבגדים צריכים להדגיש את הצללית שלך ולא להיות גדולים ומגושמים.

מעיל / בלייזר 


וודא כי הבלייזר מגיע לך מעט מאחורי הישבן, כל משהו ארוך יותר ידגיש את את המראה הקצר. כמו"כ, הכפתור העליון של הבלייזר צריך להיות מעל המותניים להארכת המראה.
דאג לקנות מעיל שעוצב לגברים נמוכים. קשה מאוד עד בלתי אפשרי לתקן מעיל אצל החייט. אומנם תשלם מחיר יקר על מעיל שכזה, אך תקבל מעיל עם פרופורציות נכונות למידות גופך – וזה בהחלט שווה את זה.

חולצות

העדף חולצות צרות בגזרת slim fit עם צווארון V המאריך את הצוואר ואת פלג הגוף העליון. לחלופין, צווארון סגור כמו גולף יקצר את הצוואר ואת המראה כולו.
הקפד להכניס את החולצה למכנסיים. כך תסתיר המון בד מיותר ותרוויח אורך רגל יקרה מפז. אם זה לא מתאפשר, פשוט וודא שהחולצה לא ארוכה מדיי.
לרוב שרוולי החולצה יהיו ארוכים למידותך, עודפי הבד עלולים להדגיש את העובדה שמימדך קטנים ואף להרחיב אותך. לכן הקפד לקפלם שניים או שלושה קיפולים (עד מתחת למרפק), אותו קיפול יעשה פלאים למראה ויווצרו פרופרציות חדשות ותקינות. 

פסים אנכיים – אני חובבת גדולה של כל סוגי הפסים, אך לעניינו רק האנכיים רלוונטיים. הפסים האנכיים יוצרים אשליה של אורך. ואת כוחה של האשליה כבר ראינו – השתמשו בה.

סטיילינג נכון לגברים נמוכים
צילום: Massimo Dutti חולצת פסים אנכיים - כוחה של אשלייה
סטיילינג לגברים נמוכים
צילום: Massimo Dutti הקפד לקפל שניים עד שלושה קיפולים - עד מתחת למרפק

הדפסים

אם אתה אוהב חולצות מודפסות, הקפד כי ההדפס יהיה קטן ורגוע. כל הדפס גדול וצעקני יישתלט לגמרי על המראה שלך וימשוך את כל תשומת הלב.

טקסטורות

בחורף המנע מסריגים בעלי נפח שיצרו מראה מגושם ורחב, העדף את אלו הדקים.

מכנסיים

מכנסיים הן פריט חשוב ביצירת אורך בגלל שאתה לובש אותן על הרגליים. שוב גם כאן התאמה מושלמת היא מילת המפתח.
יש להימנע ממכנסיים בגזרה נמוכה בכל מחיר. במקרה כזה, כאשר תכניס את החולצה למכנסיים, פלג הגוף העליון יראה ארוך יותר ובכך יקצר את הרגליים ומשם את כל המראה. במקום זאת, לך על מכנסיים בגובה המותניים.
הימנע מללבוש מכנסי שק (עם עודף בד באזור המפשעה) הן ישוו לרגליים מראה קצר ויוסיפו למראה הכללי שלך סרבול לא חינני ומיותר.
העדף תמיד מכנסיים בגזרה צרה, ללא פנסים, ללא מכפלת חיצונית (בשום אופן!), שיושבים במותן הטבעית ושהמכפלת שלהם מספיק ארוכה כדי ליצור מראה רגל ארוך.
בג'ינס – העדף את אלו בגוון הכהה והמנע מאלו הקרועים או אלו עם כתמי האקונומיקה – הם יוצרים קווים אופקיים ושוברים קו רגל ארוך ויפה.

סטיילינג לגבר נמוך
צילום: Massimo Dutti התאמה מושלמת היא מילת המפתח
איך גבר נמוך צריך להתלבש
צילום: Masimo Dutti מכנסיים שיושבות במותן הטבעית

נעליים

בחירת הנעליים אצל גבר נמוך היא קריטית כיוון שיכול להיות לה אפקט מאריך אם רק הכללים נשמרים. האפקט הזה מושג כאשר אין ניגוד גדול בין הנעליים לבין המכנסיים. כלומר, האורך של המכנסיים צריך להיות מדויק ולהסתיים אחרי הקרסול, ללא מרווח בין המכנסיים לנעליים והנעליים שלך צריכות להיות בצבע או בגוון זהה לזה של המכנסיים.
בימי הקיץ החמים לך על נעליים בגווני העור שלך, כך תיצור אשלייה של רגל ארוכה. האשלייה תתעצם אם גם המכנסיים הקצרים שלך יהיו בגוון זהה וככל שיהיו קצרים יותר – כך יראו רגליך ארוכות יותר.
הנקודה האחרונה היא הצורה והסגנון של הנעל. זכור, המטרה היא לא למשוך לרגל יותר מדי תשומת לב.
נעלי עור מחודדות יהיו מעולות – הן יאריכו את כף הרגל וכך גם את הרגל כולה.
נעל נעליים נמוכות, כלומר, מתחת לקרסול – לפי אותו עיקרון שמנחה לא לגנוב אורך רגל והמנע מנעלים גדולות ומגושמות שיוציאו את המראה שלך מפרופורציה.

נעליים מומלצות לגברים נמוכים
נעליים מומלצות לגברים נמוכים
נעליים מומלצות לגברים נמוכים

צילום: סטורי און ליין   
מי אמר שאין מבחר של נעליים נמוכות?

אקססוריז


ידוע שאביזרי אופנה יכולים לעשות או להרוס את ההופעה שלך. בוא נראה מהי ההשפעה אצלנו?

גרביים

 וודא כי הגרביים יהיו בצבע המכנסיים או גוון כהה יותר קרוב ככל האפשר לגוון המכנסיים.
הזהר מללכת ללא גרביים, זה יכול "לחלק" את האורך שלך לשתיים. על אותו עיקרון, המנע מגרביים עם הדפסים או בעלות צבעים בהירים.


כובעים וצעיפים

 הם דרך מעולה להוספת הצבע שאותו הגבלתי אותך בבגדים ולהוספת כמה סנטימטרים אל החלק העליון של הראש. ישנם עשרות סגנונות, צבעים, ודפוסים של כובעים, אם תעשה בחירה נכונה בהתאם לאופי ולסגנון שלך, זה בהחלט יכול להיות החלק המעניין של ההופעה שלך.


חגורות

 אם החלטת להשתמש בחגורה, לך על אחת דקה כדי לשמור על פרופורציות הגוף. בסטיילינג לגברים נמוכים, ההעדפה היא ללכת ללא חגורה. חגורה מחלקת את הגוף לשניים ויכולה לקצר אותך. אם כבר בא לך להוסיף אביזר מעניין, שלייקס הם אפשרות מצויינת, גם חתיכת הצהרה אופנתית וגם מושלמים להעצמת אפקט האורך.  

סטיילינג לגברים נמוכים
סטיילינג לגברים נמוכים
סטיילינג לגברים נמוכים

צילום: סטורי און ליין   
זאת ההזדמנות שלך להכניס הצהרה אופנתית למראה ועל הדרך גם להוסיף כמה סנטימטרים מלמעלה

ועוד כמה נקודות חשובות:

  • עמידה זקופה ממצה את פוטנציאל הגובה שלך. זכור לשבת עם גב ישר ועמוד זקוף וגאה בכל זמן. עמידה שפופה גורמת לך להראות נמוך יותר (שלא נדבר על חוסר הבטחון שהיא מקרינה)
  • אני בדרך כלל לא מדברת על משקל, אבל כשאין הרבה גובה, כל ק"ג עודף לא רק מרחיב, אלא גם מקצר. לכן מומלץ לא לעלות קילוגרמים עודפים גם בחודשי החורף, כי מה שמרשה לעצמו גבר גבוה (לא תמיד בצדק), פחות עובד אצל גבר נמוך.
  • לך על תספורת קצרה. שיער ארוך עלול לחתוך באורך הצוואר, וליצור מראה נמוך יותר.
  • הדבר הכי חשוב הוא לא להראות עד כמה שיותר גבוה, אלא להראות כמה שיותר טוב! המידה המתאימה והסגנון הנכון יגרמו לך להראות נפלא, ללא קשר לגובה שלך. הכר בגובה שלך ולמד להוציא ממנו את המיטב.

אם הגעת עד לפה ואתה עדיין מרגיש שאתה צריך פגישה עם סטייליסטית אישית בדגש על סטיילינג לגברים נמוכים, דבר איתי –

054-3153154 אושרת

או מלא פרטים ליצירת קשר ואחזור אליך בהקדם

פוסטים דומים