דקה לפני בחירות: איך לקבל יותר קולות בדרך לקלפי! מדריך סטיילינג למועמד

סגנון לבוש נכון הוא אחד הפרמטרים הממוקמים בראש סדר העדיפויות של פוליטיקאים בארה"ב, באירופה ובמזרח הרחוק. למרות זאת, אצל הפוליטיקאים שלנו סדר העדיפויות טיפה שונה. אל מסדרונות הכנסת, מרכזי המפלגות ובתי העיריות ברשויות המקומיות התובנה הזאת טרם חלחלה. רוב הפוליטיקאים הישראלים מרשים לעצמם להסתובב במרחב הציבורי במראה מרושל ורחוק מכל סטנדרט עולמי. גם אם הם לובשים חליפות ומעונבים, לרוב הן תהיינה גדולות ממידותיהם.

להתלבש להצלחה מתוך הבלוג של אושרת אורן
התמצאות בפוליטיקה לא חיסנה את המצביעים נגד השפעת המראה החיצוני

כיום, קמפיינרים, יח"צנים ויועצי תקשורת, כמו גם הפוליטיקאים עצמם, מבינים שיש חשיבות רבה להופעה חיצונית ושהיא עשויה לתרום באופן משמעותי לסיכוייו של המועמד להיבחר ולהגדיל את הסימפטיה מצד הבוחרים אליו.

 במאמר מעניין בתחום מדעי המדינה, שכתבו שני חוקרים אמריקניים מאונ' ברקלי ו MIT, נכתב על "הקמצן הקוגנטיבי" – אחת המטאפורות המוצלחות ביותר לתיאור המוח. על פי המאמר, כשאנחנו נדרשים לקבל החלטה, בייחוד בעניינים שבהם אין לנו ידע רב, אנחנו מסתמכים על קיצורי דרך: תחושות בטן, אינטואיציות וסטריאוטיפים. אנחנו משתמשים בקיצורי דרך כי זה קל. בכל הקשור להחלטות הנוגעות לאנשים שאיננו מכירים, קיצור הדרך הקל והנגיש לנו ביותר הוא הרושם הראשוני.

על פי המחקר, אנו מבצעים שיפוטי אופי על סמך מראה חיצוני במהירות אדירה והשיפוטים האלה חשובים יותר מכול בנסיבות שבהן אנו נדרשים להסתמך על קיצורי דרך בקבלת החלטות. בכל הקשור לבחירות לתפקידים פוליטיים, שיפוטי האופי האלה מגדילים את השפעתו של המראה החיצוני על הצבעתם של הבוחרים.

מתמודד לבחירות המקומיות? איך תרצה לשווק את עצמך?

הפוליטיקה בישראל לא מכירה בקוד לבוש. עם זאת, מועמדים שרצים למשרה ציבורית צריכים לדעת שכדי לזכות בתפקיד הם חייבים להיראות, לדבר ולהיות ה"תפקיד". פוליטיקאים רבים מתקשים להבין שהתפיסה של הציבור הרחב לגביהם מושפעת מאוד מהאופן שבו הם מתלבשים. או אם תרצו, האופן שבו הם מתלבשים משפיע ישירות על הנוכחות שלהם במפת הבחירות ואפילו על מיקומם במרוץ.

פשוט ונגיש

פוליטיקאי שמתלבש בלבוש קז'ואל במסגרות רשמיות, משווק את עצמו כאדם רגיל, אחד העם. ג'ינס וחולצת טריקו יכולים להיות לא מספיק חזקים בתפקיד השיווק כשאתה מתמודד על תפקיד פוליטי מכובד.

אסף הראל – ככה עושים את זה בתל-אביב?

רשמי ובטוח

פוליטיקאים רבים ברחבי העולם ידועים בלבושם הרשמי והמוקפד. ראש הממשלה, בנימין נתניהו – הוא אחד הפוליטיקאים הבודדים בישראל שמשדר נינוחות בחליפה ומודעות להופעתו. רבים מניחים שתקופתו בארצות הברית הצליחה ללמד אותו דבר או שניים על המושג "לבוש להצלחה". במדינה שבה כל הגברים הפוליטיקאים נראים דהויים, הוא זוכה מן ההפקר ומבדל עצמו בחליפות איכותיות ובעניבות מעודנות בגוונים לאומיים של תכלת וכחול, המשלימים את הופעתו המהודקת.
סגנון הלבוש הזה בהחלט יכול להביא למועמד פופולריות בקרב הבוחרים.

להתלבש להצלחה מץוך הבלוג של אושרת אורן
חליפות איכותיות ועניבות בגוונים בינלאומיים של תכלת וכחול

טרנדי

לא נדרש מפוליטיקאי להתלבש בהתאם לטרנדים שמכתיבים בתי האופנה. עם זאת, מלתחה עכשווית במעט יכולה להצביע על כך שהמועמד יכול להסתגל לשינויים. נבחרי ציבור עוסקים בפתרון משברים ונאלצים להחליט החלטות מהירות וכבדות משקל. לבוש מיושן וקלאסי מדי יכול להעיד על חוסר יכולת להסתגל או לשנות

רוביק דנילביץ – בכל זאת, פוליטיקאי שעושה את זה נכון

עשה ואל תעשה : עשרת הדברות למועמד הפוטנציאלי

  1. דאג לפרטי לבוש מגוהצים למשעי – ואני לא מתכוונת מגוהצים מספיק. כולם יודעים שמספיק זה לא מספיק. אתה אדם יסודי ומוקפד – הראה זאת בהופעתך החיצונית ודאג לשלוח את כל פרטי הלבוש לגיהוץ מקצועי.
  2. ותרו על חולצות מכופתרות בעלות שרוולים קצרים – אין חיה כזאת בעולם העסקי. הוציאו את הליין הספציפי הזה מתוך המלתחה שלכם, אם לא לתמיד – אז לפחות לימי הבחירות.
  3. הקפידו על תספורת מוקפדת וגילוח יומיומי – בלי הנחות בעניין הזה, זיפים שוטים מעידים על רישול וחוסר כבוד לתפקיד.
  4. השאירו את היצירתיות והמקוריות בנושא הלבוש מחוץ למשחק – דבקו בקוד הלבוש המקובל בענף. עוד לא זכיתי לראות ראש ממשלה עם חליפה בצבע בורדו וכובע קש. זה פשוט לא מספיק רציני – ואתה הרי מתמודד על המשרה הכי חשובה בעיר – כבד את המעמד. המעיטו בבחירת חולצת פסים או משבצות והקפידו על חולצה בתוך המכנסיים.
  5. פרט לשעון (ראוי) וטבעת נישואים הסר כל תכשיט מעליך – לא כל מה שטוב לגדולי הזמר המזרחי – טוב לאנשי ציבור המבקשים להציג את עצמם באור אמין ורציני. נקשרת לשרשרת בעלת משמעות, הכנס אותה לכיס הג'קט, שתהיה קרובה לליבך – ולא לעיני הבוחרים.
  6. נעליים – בבקשה, כאלה שנקנו בחודשים האחרונים. נקיות ומצוחצחות – כמו הקמפיין שלך.
  7. מידה – לכל אדם מידה שמגדירה באלו פריטי לבוש הוא יכול להשתמש ובאילו – לא, דבוק בה. ג'קט גדול ממידותך לא יהלום אותך וכמו שהג'קט יראה גדול ממידותך – כך גם התפקיד. דאג להתאמה מדויקת של פרטי הלבוש למידות גופך.
  8. המעט בשימוש במשקפי שמש – כל שכן במקומות סגורים ואל תחזיק דרך קבע על ראשך משקפיים מכוונות כלפי מעלה.
  9. איכות זה שם המשחק – השתמש במותגי לבוש איכותיים במגוון הכולל הדפסים וחומרים שונים. אנשים כאלה נתפסים כקפדנים בתהליך החשיבה שלהם, כלומר, ניתן לבטוח בהם כדי לקבל החלטות הגיוניות.
  10. זכרו – אלוהים נמצא בפרטים הקטנים – אם אתם לא מסוגלים להתמודד עם זה לבד, מנו סטייליסט אישי שילווה אתכם יד ביד עד הקלפי וידאג שכל פרט במראה שלכם נכון לכם ולבוחרים שלכם.

בהצלחה במרוץ!

ליצירת קשר לתיאום פגישת ייעוץ תדמית וסטיילינג אישי – אושרת 054-3153154 או מלאו את הפרטים הבאים :

פוסטים דומים